Himalaya tuzunu nasıl kullanılır ?

Himalaya tuzu ne kadar sürede ne işe yarar  ve Himalaya tuzu nasıl kullanılır sorusu belki de en çok karşılaştığımız sorulardır.. Nedenine gelince özellikle günümüzde ve ülkemizde yerleşmiş batı tıbbın ile oluşan yaklaşımdır.

İlaç iç geçsin , geçmez ise kes gitsin felsefidir. Buna alternatif olarak çıkan bitkisel destek ürünleri dahi aynı yolda ilerlemektedir.

Bu nedenle kullananların beklentisi '' bir kullanım süresi içinde belirlenmiş oranda kullanarak sonuca en kısa sürede ulaşmaktır.

Oysa sağlık bir bütündür ve bütünün bir parçası aksadı mı sistem aksar. 

Himalaya tuzunu tuz gibi kullanacağız diye bu soruya cevap verebiliriz. Ama biz önce tuz ne işe yarar buna bakalımm; 

Tuz bedende bir iletken ve taşıyıcıdır. Kan,hormonlar ve tüm vücut sıvıları tuzlu sudan oluşur ve oksijeni hücre içine taşırlar. Bu hareket sırasında oluşan enerji bizim yaşamsal enerjimizdir. 

Tuz nereden gelir ? 

Tuz bir bileşendir. Yani tek başına şudur veya budur diyemeyiz. Tüm tuzlar doğanın ekstratıdır.  

Tüm tuzlar, yağan yağmurların toprağı ve doğayı yıkayarak kendine katabildiklerini bir araya getirişinin ardından suyun buharlaşarak tekrar yükselmesinin ardından geride kalandır diyebiliriz. 

Kaç çeşit tuz vardır ? 

1. Deniz tuzu ; günümüzde deniz kıyısına yakın bölgelerde kurutma yada rafine işlemi ile elde edilir . Bazı bölgelerde kendiliğinden hava değişimi ile kristalleşerek oluşanlarda vardır. Ancak bunlar çok 

az miktarlardadır. ( Gökçeada, Erzincan, Fransa gibi farklı noktalarda rastlanır) 

2. Kaya Tuzu ; geçmiş zaman kurumuş iç denizlerinin depremler sonucunda sıkışması  ve dağlık  bölgelerin arasında kalması ile oluşmuşlardır. 

3. Kristal Tuzlar ; dünyanın oluşumu sırasında kurumuş denizlerin karalar tarafından itilmesi sonucu çok yüksek basınçla saflaşarak kristalleşmesi ile oluşmuşlardır. 

4. Rafine tuz yada sofra tuzu olarak bilinen ve günümüzde beslenmede kullanılan tuzlar rafine işlemi ile arındırılır, kimyasal işlemlerle mineralleri ayrıştırılır ve sadece sodyum-klor bırakılarak nem

almaması için alüminyum silikat eklenir, son olarak da potasyum iyodat ile iyot elementi  bollaştırılarak piyasaya sunulur. Bu tuz aslında sanayi tuzudur. Ucuz maliyeti sebebi ile gıdada kullanılmaya 

başlanmıştır. Başlıbaşına bir zehirdir. 

Tuzun bedende ki işlevine bakmıştık. Rafine tuz ile beslenen beden bu tuzun gerçek olmadığını bilir. Çünkü bu tuz suyu hücre içine sokamaz,bu nedenle hücre dışında yada organ içlerinde depolanır. 

Beden acil tuz ihtiyacını kendi içinden karşılar.

Nasıl mı? 

Tüm beden hücrelerden, hücrelerde tuzlu sudan oluştuğunu biliyoruz, organlar kemikler yada kandan mineraller çekilir ve kıymetli organlara gönderilir. Sistem kendini korumak üzere bazı yerleri daha

az kullanır yada kapatır. 

Yıllar içinde oluşan bu düzen bir gün gelir ki sürekli stoğundan çekilen noktanın isyanı ile ortaya çıkar. İşte bunun adına hastalık diyoruz. 

Kan akışı ile ilgili ise tansiyon, kemiklerle ilgili ise; kemik erimesi, kireçlenme, romatizma, bağırsaklarsa kolit, kist belki de kanser. 

Bunca yıl adım adım bozduğunuz sistemi düzeltecek bir ürün yada teknik var diyen yalan söyler. 

Su hepimiz için en temel besin bedende tuz eksik ise su içmezsiniz canınız istemez. 

Himalaya tuzu hücre içine en kolay geçiş yapabilen yapısı ve zengin mineral yapısı ile en hızlı bedeni kendine getiren destek elemanıdır. Hizmeti hücre içi sııvısının değişiminin kolaylaşmasıdır.

Yani beden sıvınızın en kolay ifadesi ile suyunuzun değişmesidir. 

Vücut asitlerini ter, idrar ve dışkı yoluyla attıkça rahat hareket eder ve kendi dengesini kurar. 

Bu arada siz doğal ve canlı ürünler tüketerek asit oranınızı düşürür, en azından yürüyerek hareket eder ve canlı su içerseniz hastalığa giden süreci şifaya gidenle değiştirirsiniz. 

Şimdi gelelim Himalaya Tuzu nasıl kullanılır sorusunun cevabına, 

1- Tüm yemeklerinizde

2- Sularınızı canlı hale getirdikten sonra  içine bir miktar himalaya tuzu ile hazırlanmış ışık suyu ( sole )  ekleyerek zengin mineralli su içerek ( sitede bunlarla  ilgiili yazılar mevcut, www.sihirlius.com sitesinden de bulabilirsiniz) 

3- ağız gargarası yaparak 

4- seyreltilmiş haliyle göz banyosunda ( göz içi kurumalar ve gözün nemli kısmını güçlendirmek üzere) 

5- banyolarda cilt yoluyla bedeni beslemek ve mineral eksiğinin giderilmesinde ( sitede bununla ilgili yazı bulunmakta) 

Kısacası hayatınızda sizi hastalığa götüren sebepleri ortadan kaldırarak ama en  önemlisi su ve tuzun hakkını vererek tekrar sağlığınıza kavuşursunuz. Bunun süresi sizin isteğinize ve çabanıza bağlıdır. 

Kullandığınız Himalaya tuzunun gerçek ve rafine edilmemiş olduğuna dikkat ediniz. 

 

 

 

Meltem Güner

24 Temmuz 2013 Çarşamba

2016 Okunma

Yorumlar

Yorum Ekleyin

  * Adınız Soyadınız

    * Email Adresiniz (Yayınlanmayacaktır)

Web Siteniz

  * Yorumunuz

Copyright © 2011-2013 | Salus Himalaya Tuzu | Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Uygulama | www.zerosoft.com.tr